Geri Dön

Sosyal Sorumluluk

VakıfBank 2008 yılında geliştirdiği ‘Burası Sizin Yeriniz’ mottosuna 2011 yılında ‘Halden Anlamak’ konseptini ekler. “Anlama”nın çok ötesinde öğeler barındıran “Halden Anlama” kavramı, aslında VakıfBank’ı tüm bankalardan farklı kılan, başarılarının altında yatan felsefeyi, bakış açısını ve hizmetlerini oluştururken temelde yatan ana fikri de içerir.

VakıfBank, vakıf kültüründen gelen “Halden Anlayan Banka” imajına uygun olarak, 2015 yılında da sponsorluk ve sosyal sorumluluk alanlarında önemli çalışmalara imza atmıştır. Uzun yıllardır benimsediği sosyal sorumluluk stratejisine uygun iletişim ve sponsorluk projelerini sürdüren VakıfBank, 2015 yılında da eğitim, spor, kültür-sanat ve finans alanındaki projelere katkı sağlamıştır. “Halden Anlayan Banka” imajına uygun olarak VakıfBank, yurt çapında eğitim, proje ve etkinliklerin destekçisi olmaya devam etmiştir.

Kültür sanat faaliyetlerini İstanbul ve Ankara’daki Genel Müdürlük fuaye alanlarında sanatçı ve sanatseverlere ev sahipliği yaparak desteklemeye devam ederken, banka personelinden oluşan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarının verdiği konserlerle kültür-sanat hayatına katkı sağlamayı sürdürmüştür.

30 yıllık başarı öyküsü

Voleybola desteğini 30 yıldır kesintisiz sürdüren VakıfBank, elde edilmesi güç başarılara imza atan VakıfBank Spor Kulübü’ne desteğini devam ettirmiştir. Bayan voleybol takımı başarılı tarihinde bir Dünya Şampiyonluğu, iki Avrupa Şampiyonluğu, bir Avrupa Top Teams Kupası, bir Avrupa Challenge Kupası, 9 Türkiye Ligi, 5 Türkiye Kupası ve 2 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluklarını kulübüne kazandırmıştır. 2016 yılında da hem Avrupa hem de Türkiye’de finallere adını yazdıran sarı-siyahlılar, dünya yıldızı oyuncularla güçlenen kadrosu ile sezonu Türkiye Lig Şampiyonu ve Avrupa ikincisi olarak tamamlamıştır.