Zihinsel Engelli Çocukları Eğitim Vakfı

Ziçev

VakıfBank okullarına bir yenisi Manisa’da eklendi!

Vakıf varlık ve kaynaklarını tam 58 yıldır ülke ekonomisine kazandıran VakıfBank, müşteri odaklı olarak geliştirilen ürün ve hizmet politikalarıyla, bugün yurt geneline yayılmış 700 civarında şube ve 13 binin üzerinde çalışanıyla ihtiyaç sahibi her yurttaşımızın halinden anlayarak onların yanında olmaya ve hizmet vermeye devam ediyor. Bankacılık faaliyetlerinde ülkemizin ve bölgemizin en saygın ve en güçlü bankalarından biri olmanın yanı sıra bizi daha da fazla mutlu eden bir şey varsa, o da sosyal sorumluluk alanındaki projelerimizdir.

Kurulduğu günden bu yana eğitime desteği bir kurum geleneği haline getiren VakıfBank,  28. okulunun temelini Manisa’da attı.  Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ile birlikte geliştirilen proje kapsamında temelleri atılan okul, aynı zamanda yatılı rehabilitasyon merkezi olarak hizmet verecek.
2.400 m2 alan üzerine inşa edilen VakıfBank ZİÇEV Zihinsel Yetersiz Çocuklar Yatılı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi”, bünyesinde doktor, psikolog, fizyoterapist, 50 yatak kapasiteli yatakhane, sosyal hizmetler uzmanı, öfke kontrol odası, konferans salonu, bireysel ve grup eğitim odaları gibi olanakları barındıracak. İnşaatın tamamlanmasının ardından okul VakıfBank tarafından ZİÇEV’e teslim edilecek. 

Okul, “özel çocukların” topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak tüm imkanlara sahip olacak şekilde tasarlandı. Bu merkezde çocuklar, 25 kız ve 25 erkek öğrenciye göre hazırlanacak olan yatakhaneleri sayesinde 24 saatlerini uzman eğitimciler gözetiminde geçirecekler. VakıfBank olarak Türkiye’nin alanında en iyi okullarından birini inşa ederek çağdaş eğitimde gelinen nokta neyi gerektiriyorsa, eğitim görecek olan çocuklarımıza o standardı sunmayı hedefliyoruz.