Geri Dön

Yönetim Kurulu Üyeleri

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri

RAMAZAN GÜNDÜZ - Yönetim Kurulu Başkanı

1977 yılında T.Vakıflar Bankası T.A.O.’da stajyer memur olarak göreve başlayan Ramazan Gündüz, sonraki yıllarda Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, İstanbul Bölge Müdür Yardımcılığı, İstanbul Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü, Şişli Şubesi Müdürlüğü, Orta Ölçekli Krediler Müdürlüğü, Krediler Daire Başkanlığı, İstanbul Bölge Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Emekli olduktan sonra T.Vakıflar Bankası T.A.O. iştiraklerinden Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı ile Vakıf Leasing Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nun 03.04.2009 tarihinde yapılan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 29.03.2013 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.


MEHMET EMİN ÖZCAN  - Yönetim Kurulu Başkan Vekili - Bağımsız Üye

1960 yılında Beytüşşebap’ta doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına, 01.01.1983 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlenmiştir. Mart 2003 - Nisan 2005 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde Banka temsilcisi, Demir-Halk Bank/ Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Halk Finansal Kiralama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2005 - Mayıs 2010 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin muhtelif iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Halk Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmıştır. 29.03.2013 tarihinde T.Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Emin Özcan, Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Denetim Komitesi ve Kredi Komitesi Üyesidir.


HALİL AYDOĞAN - Genel Müdür

1950 Afyonkarahisar doğumlu olan Halil AYDOĞAN, 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1977 yılında T.Vakıflar Bankası T.A.O.’da Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamış, 1980-1983 yılları arasında Müfettiş, 1983-1985 yılları arasında Mecidiyeköy Şubesi Müdür Yardımcısı, 1985-1996 yılları arasında da sırasıyla Kadıköy, Mecidiyeköy, Taksim, İstanbul ve Şişli Şubelerinde Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 1996-1999 yılları arasında T. Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdür Yardımcılığı ve 1999-2000 yılları arasında da Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 22 ve 23. dönem Afyonkarahisar Milletvekilliği ile birlikte iki yıl KİT Komisyonu ve yedi yıl da Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yapan Halil Aydoğan, 05.01.2012 tarihinde T.Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. 29.03.2013 tarihinden itibaren Genel Müdür olarak görevine devam eden Halil Aydoğan, şu anda Taksim Otelcilik A.Ş. ve Güneş sigorta A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. nin Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.


İSMAİL ALPTEKİN - Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Serbest Avukat olarak çalışma yaşamına başlayan İsmail Alptekin, Türkiye Zirai Donatım Kurumu’nda avukat ve TÜBİTAK’ta murakıp olarak çalışmış, iki dönem (1975-1978, 1996-1997) T. Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği, 21. Dönem Bolu Milletvekilliği, 22. Dönem Ankara Milletvekilliği ve aynı dönemde TBMM Başkan Vekilliği görevlerini üstlenmiştir. T.Vakıflar Bankası T.A.O.’ın 03.04.2009 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Kurumsal Yönetim Komitesi ve Kredi Komitesi Yedek Üyesidir.

 

Dr. ADNAN ERTEM - Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında doğan Adnan Ertem, ortaöğrenimini Erzurum’da tamamlamıştır. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Dr. Adnan Ertem, 1997 yılında sosyoloji alanında doktorasını tamamlamıştır. 1988 yılında T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Ertem, 1991 yılında Müfettişliğe, 2002 yılında ise Başmüfettişliğe atanmıştır. 2002-2007 yılları arasında İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmüştür. 2007-2010 yılları arasında T.C. Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Dr. Adnan Ertem, 2010 yılı Ekim ayında T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürü olarak atanmıştır. 27 Ekim 2010 tarihinde T.Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Dr. Adnan Ertem, evli ve iki çocuk babasıdır. T.Vakıflar Bankası T.A.O. Ücretlendirme Komitesi Üyesidir.


ÖZTÜRK ORAN - Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye

1956 yılında Kars’ta doğmuştur. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirmiştir. 1974 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda memur olarak çalışma hayatına başlamıştır. Bu arada 3 yıl süre ile Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma almıştır. 12 yıl T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda, 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık Bankacılık mesleği süresince memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalışmıştır. 2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmiştir. İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Bunlarla beraber Yetimler Derneği ve Yetimler Vakfı gibi birçok STK ve vakıfların da yönetiminde bulunmuştur. Evli ve 2 kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. 30.04.2014 tarihinde T.Vakıflar Bankası T.A.O. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme Komitesi Üyesidir.


DİLEK YÜKSEL - Yönetim Kurulu Üyesi

1977 Tokat Niksar doğumlu olan Dilek YÜKSEL Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirmiştir. Banka Hukuku ve Araştırma Enstitüsü'nde Bankacılık ve Ekonomi eğitimi almıştır. Samsun Atakum Belediyesi'nde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Mamak Belediyesi 'Kültür Şube Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. 23. ve 24. Dönemde Tokat Milletvekili seçilmiş olup, 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi KİT Komisyonu Üyeliği, 24. Dönemde TBMM'de hem Milli Savunma Komisyonu Üyeliği ve sözcülüğü olarak hem de Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliği ve Her Alandaki Kadın İstihdamının Artırılması ve Çözüm Önerileri Konulu Alt Komisyon Başkanı olarak da görev yapmıştır. Ayrıca 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevini de yürütmüştür. İngilizce bilen Yüksel, evli ve 2 çocuk annesidir. T.Vakıflar Bankası T.A.O. Ücretlendirme Komitesi ve Kredi Komitesi Yedek Üyesidir.


SABAHATTİN BİRDAL - Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye

1952 yılında Kemah/Erzincan’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına T. Vakıflar Bankası T.A.O.’da Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı bankada Müfettiş ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Faisal Finans Kurumu Banka Hizmetleri Müdürü, Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu’nda Şube, Birim Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Nisan 2004-Mart 2008 tarihleri arasında Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve Mart 2008-Ekim 2010 tarihleri arasında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 27.10.2010 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Sn.Sabahattin BİRDAL, 31.03.2014 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Denetim Komitesi üyesi ve Kredi Komitesi üyesidir.

 

Denetim Kurulu Üyeleri

YUNUS ARINCI - Denetim Kurulu Üyesi 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Yunus Arıncı, 1997 yılında Başbakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamış, 2007-2009 yılları arasında Indiana Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Başbakanlık’ta Müfettişlik ve Başmüfettişlik görevlerinden sonra 14.10.2009- 13.07.2015 tarihleri arasında Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 13.07.2015 tarihi itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı’na atanan Yunus Arıncı, halen bu görevi yürütmekte olup, 29.03.2013 tarihinde de Vakıflar Bankası T.A.O. Denetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

MEHMET EMİN BAYSA - Denetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Mehmet Emin BAYSA, Milli Güvenlik Akademisi ve TODAİE Kamu Yönetimi Yüksek Lisans programlarını tamamlamıştır. İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adayı olarak memuriyetine başlamış, kısa bir süre Gümrük Müfettiş Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Başbakanlık’ta Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş ve Başmüfettişlik görevlerinden sonra Başbakanlık Dış İlişkiler Başkanı ve Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 29.07.2015 tarihi itibarıyla Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı görevine atanan Mehmet Emin BAYSA, halen bu görevi yürütmekte olup 29.03.2016 tarihinde de Vakıflar Bankası T.A.O. Denetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.