VakıfBank Umut Çocukları İlköğretim Okulu

T.Vakıflar Bankası T.A.O; T.C. İstanbul Valiliği, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 08 Temmuz 1998 tarihinde kurulan VakıfBank Umut Çocukları İlköğretim Okulu aracılığıyla, tam 10 yıldır ailesi tarafından ihmal ve istismar edilmiş, barınacak yeri olmayan sokak çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması ve sekiz yıllık temel eğitim hakkından yararlandırılarak yeniden topluma kazandırılmaları amacıyla İstanbul' da parasız ve yatılı olarak hizmet vermektedir. 

Kurumun finansörü T.Vakıflar Bankası T.A.O.’dur. Ayrıca 28 öğrencinin rehabilitasyon çalışmaları, VakıfBank ve İl Milli Eğitim personeli tarafından yürütülmektedir.

 Aynı zamanda bankamız,  kurucusu olduğu VakıfBank B Tipi Değişken İlkadım Fonu’ndan her ay elde ettiği gelirin 1/12’si oranındaki tutarı, VakıfBank Umut Çocukları İlköğretim Okuluna bağışlamaktadır. Böylece, sizler bugün çocuklarınız için yapacağınız küçük yatırımlar ile ileride onlara güçlü bir gelecek sağlarken, bizler de sokaktan kurtarılarak yeniden okula döndürülen çocuklara umut olmaya devam edeceğiz.