Geri Dön

HGS Ödemeleri


*Ücretsiz HGS Kampanyası 30 Nisan 2013 tarihinde sona ermiştir.

Hızlı, güvenli, ekonomik geçiş ayrıcalığı için HGS’niz VakıfBank’ta!

HGS Nedir?

Köprü ve Otoyollarda yeni bir geçiş sistemi olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS); üzerinde HGS logosu yer alan gişelerden %20 indirimle geçiş yapılmasına olanak veren bir sistemdir.

HGS etiket ve kartları VakıfBank Şubeleri’nde!

HGS etiket veya kartları VakıfBank Şubelerinden temin edilebilecektir.

HGS’ye Ne Şekilde Yükleme Yapabilirim?

  • HGS’nizi, VakıfBank Kredili Bankomat 7/24 hesabınızla veya Kredi Kartınızla ilişkilendirerek kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey şubelerimize başvurmak.

  • VakıfBank Kredili Bankomat 7/24 Hesabınıza veya Kredi Kartınıza vereceğiniz talimatla HGS bakiyeniz belirli bir limitin altına düştüğünde bankamızca otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

  • Etiketi VakıfBank Worldcard’ınızla eşleştirdiğinizde, etikete yapılacak yüklemeler kredi kartınıza alışveriş işlemi olarak yansıtılacaktır. Böylece, herhangi bir faiz ya da komisyon eklenmeden, ödemelerinizi kredi kartı ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapabilirsiniz.

  • Detaylı bilgiyi size en yakın VakıfBank Şubesi’ne uğrayarak alabilirsiniz.

*Araçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından ödeyecekleri ücretler açısından sınıflandırılmıştır. KGM tarafından belirlenen araç sınıfları listesine www.kgm.gov.tr adresinden, HGS hakkında detaylı bilgilere ise www.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Geçiş Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

HGS için asgari yükleme tutarı nedir?


HGS etiket/kartınızın ilk aktivasyonu sırasında PTT’nin araç sınıfına göre belirlemiş olduğu minimum yükleme tutarının geçişlerde kullanılmak üzere HGS’ye yüklenmesi gerekmektedir.İlk yükleme tutarının asgari limitleri 1.sınıf araçlar için 30,00.-TL, 2.sınıf araçlar için 37,50.-TL, 3.sınıf araçlar için 53,00.-TL, 4.sınıf araçlar için 67,50.-TL, 5.sınıf araçlar için 83,00.-TL’dir.


HGS’ye ne şekilde yükleme yapabilirim?


VakıfBank Kredili Bankomat 7/24 Hesabınıza veya Kredi Kartınıza vereceğiniz talimatla HGS bakiyeniz belirli bir limitin altına düştüğünde bankamızca otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.


Etiketi VakıfBank Worldcard’ınızla eşleştirdiğinizde, etikete yapılacak yüklemeler kredi kartınıza alışveriş işlemi olarak yansıtılacaktır. Böylece, herhangi bir faiz ya da komisyon eklenmeden, ödemelerinizi kredi kartı ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapabilirsiniz.