Geri Dön

Altın Çağı Hesabı

VakıfBank’a gelin, siz de altın çağınızı yaşamaya başlayın!

VakıfBank’ta Altın Çağı Hesabı açtırarak, hem gram cinsinden altın alıp satabilir hem de düzenli altın birikimi talimatı vererek bütçenizden ayıracağınız belirli tutarlarla gram bazında altın alarak tasarrufta bulunabilirsiniz.

Neden Altın Çağı Hesabı?

  • Altın Çağı Hesabı, 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp satmanızı sağlayan bir vadesiz Altın Depo hesabıdır.
  • Altın Çağı Hesabı'nızdan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  • Altın Çağı Hesabı faizsiz bir yatırım aracıdır. Altın, değer kazandıkça sizin de birikimleriniz değerlenmektedir.
  • Altın Çağı Hesabı ile daha avantajlı kurlardan altın alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Altın Çağı Hesabı’nda altınlarınızı, çalınma riski olmadan ve işçilik kaybı taşımadan hesabınızda biriktirebilirsiniz.

Altın alım-satımını nereden yapabilirim?

Altın alım-satım işlemlerinizi İnternet Bankacılığı'ndan, VakıfBank ATM ve Şubeleri’nden gerçekleştirebilirsiniz.


Altın Çağı Hesabı Düzenli Altın Birikimi Talimatı nasıl verilir?

Altın Çağı Hesabı, Düzenli Altın Birikimi Talimatı ile talep edeceğiniz aralıklarla Vadesiz TL hesabınızdan Altın Çağı Hesabınıza otomatik olarak, gram bazında altın alışı yapabilirsiniz.


Düzenli Altın Birikimi talimatlarınızı, asgari 100 TL veya 1 gram'dan başlayan tutarlarda verebilirsiniz.

Düzenli Altın Birikim Talimatlarınızı, İnternet Bankacılığı ve şubelerimiz aracılığıyla verebilir, istediğiniz zaman talimat bilgilerinizi görüntüleme veya iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Altın Çağı Hesabının özellikleri nelerdir?

Altın Çağı Hesabı, 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp satmanızı sağlayan bir vadesiz Altın Depo hesabıdır.

Altın Çağı Hesabının avantajları nelerdir?

Altın Çağı Hesabı ile daha avantajlı kurlardan altın alım-satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Vadesiz Altın Çağı Hesabınıza, şubelerimizin yanı sıra günün 24 saati İnternet Bankacılığı ve VakıfBank ATM’lerinden ulaşabilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı ile altının gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Çalınma, kaybolma riski olmadan ve işçilik maliyeti ödemeden hesabınızda güvenle altın biriktirebilirsiniz.

Vadesiz Altın Çağı Hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

Altın Çağı Hesabını nereden açabilirim?

Altın Çağı Hesabınızı size en yakın şubemizden ve VakıfBank ATM’lerinden açabileceğiniz gibi, İnternet Bankacılığı’ndan da açabilirsiniz.

Altın Çağı Hesabını nasıl açabilirim?

Herhangi bir şubemize başvurarak Vadesiz Altın Çağı Hesabı açtırabilirsiniz.

Herhangi bir VakıfBank ATM’sinden “Hesap İşlemleri” menüsü altında yer alan “Altın Çağı Hesabı İşlemleri”ne girerek “Altın Alış” başlığı altından Vadesiz Altın Çağı Hesabı açabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri” başlığından “Altın Çağı Hesap Açma”ya girerek bakiyesiz Altın Çağı Hesabı açma işleminizi yapabilirsiniz.

Altın Çağı Hesabına Altın Alış/Satış işlemlerini nereden ve nasıl yapabilirim?

Altın Çağı Hesabınıza altın alış ve satış işlemlerinizi en yakın şubemizden ve Vakıfbank ATM’lerinden yapabileceğiniz gibi, İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri”ne girerek hafta içi 08:45-18:00 saatleri arasında altın alış/satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif Dağıtım Kanallarından yapılacak Altın Çağı Hesabı Altın Alış/Satış işlemleri için günlük işlem limitim ne kadardır?

ATM ve İnternet Bankacılığı’nda Altın Çağı Hesabı üzerinden yapacağınız Altın Alış/Satış işlemlerinde günlük işlem limitiniz toplam 20.000 ALT’dir.

Altın Çağı Hesabı İnternet Bankacılığı günlük işlem limitimi nasıl belirleyebilirim?

Günlük işlem limitinizi İnternet Bankacılığı menüsünün sol alt köşesinde yer alan “Güvenlik” başlığı altından önce “Güvenlik Ayarları”na daha sonra “Limit Ayarları”na girerek en az 1 ALT, en fazla 20.000 ALT olarak belirleyebilirsiniz. Günlük işlem limitinizi belirlemediğiniz takdirde İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan altın alış/satış işlem limitiniz 500 ALT olacaktır.

Altın Çağı Hesabının Kar/Zarar durumunu nasıl görebilirim?

VakıfBank ATM’lerinden “Hesap İşlemleri” menüsü altında yer alan “Altın Çağı Hesabı İşlemleri”nden “Altın Çağı Portföyüm”e girerek istediğiniz hesabınızın kar/zarar durumunu görebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri” başlığının altında yer alan “Altın Çağı Portföyüm”e  girerek sorgulamak istediğiniz hesabın kar/zarar durumunu görebilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı ile Hesaplarım Arası Transfer işlemi yapabilecek miyim?

En yakın şubemizden hesaplarım arası transfer işlemi yapabileceğiniz gibi, İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz “Para transferleri” başlığı altından “Hesaplarım Arası Transfer” işlemine girdiğinizde aşağıda belirttiğimiz hesap türleri arasında virman işlemlerinizi yapabilirsiniz.

“Altın Çağı Hesabı”ndan “Altın Çağı Hesabı”na virman
“Altın Çağı Hesabı”ndan “Yatırım Hesabı”na virman
“Yatırım Hesabı”ndan “Altın Çağı Hesabı”na virman

Ayrıca İnternet Bankacılığı üzerinden “Yatırım İşlemleri” menüsü altında yer alan “Altın İşlemlerim”den “Altın Çağı Hesabına Transfer”e girerek de yatırım hesabından Altın Çağı Hesabınıza virman işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Çağı Hesaplarına Havale işlemi yapabilecek miyim?

En yakın şubemizden “Hesaba Havale” işlemi yapabileceğiniz gibi İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Para Transferleri” başlığında yer alan “Hesaba Havale” işlemine girdiğinizde, Altın Çağı Hesabınızdan Bankamızdaki diğer tüm Altın Çağı Hesaplarına havale yapabilirsiniz.


*Altın Çağı Hesaplarında isme havale işlemi yapılamamaktadır.

Altın Çağı Hesabını nereden ve nasıl kapatabilirim?

Altın Çağı Hesabınızı, size en yakın şubemizden kapatabileceğiniz gibi İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri” başlığında yer alan “Altın Çağı Hesap Kapama”ya girerek Altın Çağı Hesap kapama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı üzerinden Hesap kapama işleminin yapılabilmesi için Altın Çağı Hesabı bakiyenizin “0” olması gerekmektedir. Kapatmak istediğiniz hesapta gram altın bulunması durumunda ilk önce altın satış işlemine girerek hesabınızdaki gram altınları vadesiz TL hesabına aktarmanız ya da başka bir Altın Çağı Hesabınıza/Yatırım Hesabınıza virman yapmanız gerekmektedir.